Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları ilişki duyduğumuz bir ürün midein bilmemiz en iyisini seçmemiz sinein yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda fire gördüğünüz bir terim evet da hatalı bir ıstılah var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın çizgi işlevini namına getiren asıl bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez değfiilmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çbedel güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki kellelığın aşırı ısınmasını önlemek ciğerin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Serlık): Atomizerin mideindeki bu mebdelık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Olağançe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğnöbettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni mirlayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mirlık) içerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir küme doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı ağız ağıza abur cuburaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED Elektronik Sigara olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne derece dönem dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mürtefi batarya ve düşük ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin tartıına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var manaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik hasiyet yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğanlayışebilen elektronik sigaraların amade solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline mevla olan bu tellerin kalınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kellelangıç Seti ilk misil elektronik sigara kullanacaklar midein referans edilen setlerdir. Bu setler ekseriya onat fiyatlı ve tasarrufı niteliksiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler ceninisakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan değersiz). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok koca miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte erdemli oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi sakır sakır likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun kadimî ıslak kalması derunin tasarlanmıştır. Bu sayede dertli zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile omuz omuza çoklukla gani nebati gliserin tahminına ehil (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere için daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler isabetli ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer esaslığı yahut bobin sarımı olabilir. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde E Sigara bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt bileğmaslahattirilebilir demeındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Gökyüzü Deliği – Genelde mod atomizerlerde albeni denetleme mekanizması vardır. Bu sayede yürekinize çekeceğiniz esir miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt ayarıdır ve bunu kontrolör etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kuvvette çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi muhtevain gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan burada sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *